Collegeboard SAT / AP, ACT ve Kabul Edilen Diğer Uluslararası Sınav Sonuç Belgeleri ile Marmara Üniversitesi'ne başvuruda bulunacak/bulunmuş adayların ve öğrencilerin dikkatine

Collegeboard SAT / AP ve ACT Sınav Sonuçları ile MÜYÖS başvurusunda bulunacak/bulunmuş adaylar ve öğrenciler SAT/AP için https://collegereadiness.collegeboard.org/sat/scores/sending-scores/how-to-send bağlantısındaki adımları takip ederek sınav sonuçlarının 9153-Marmara University DI kod ile; ACT için 2891 Kurum kodu ile https://www.act.org/content/act/en/products-and-services/the-act/scores/sending-your-scores.html bağlantısındaki adımları takip ederek kurumumuzun kayıtlı eposta adresine https://muyos.marmara.edu.tr/genel-bilgiler/muyos21-takvimi sayfasında ilan edilen Başvuru Bilgi ve Belge Kontrol İşlemleri son tarihi saat:23.59'a (UTC+3) kadar gönderilmesini talep etmeleri gerekmektedir. Sınav Sonuç Belgesi gönderim talebiniz için gerekli olan DI kod (Designated Institution Code) bu duyuruda ilan edilecektir ayrıca başvuru sistemi üzerinden SAT ve AP belgesi ile başvuru tercihinde bulunmuş tüm adayların eposta adreslerine ve Türkiye içindeki adayların Mobil Telefon numaralarına SMS ile gönderilecektir. Collegeboard.org, act.org veya diğer ilgili kurum sayfasından talep oluşturan adayların kodun ilanını takiben ilgili kuruluşla paylaşması henüz talep oluşturmamış adayların DI kod ilanı sonrası taleplerini ilgili kuruluşa bildirmesi gereklidir. Belirtilen süre bitimine kadar gönderilmemiş/gecikmiş belgelerin sorumluluğu tamamen öğrenciye/başvurana aittir. Başvuru süresi içerisinde belgenizin örneğini başvuru sistemine yükleyerek mutlaka başvurunuzu tamamlayınız. Belgenizin sınavı düzenleyen kurum tarafından gönderim işlemleri Başvuru Bilgi ve Belge Kontrol İşlemleri son tarihi 25.06.2021 saat:23.59'a (UTC+3) kadar tamamlanmalıdır.

Collegeboard SAT / AP, ACT ve Kabul Edilen Diğer Uluslararası Sınav Sonuç Belgelerinizin doğrulaması ayrıca ilgili kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirileceği için https://muyos.marmara.edu.tr/genel-bilgiler/muyos21-takvimi sayfasında ilan edilen Başvuru Bilgi ve Belge Kontrol İşlemleri son tarihi saat:23.59'a (UTC+3) kadar talep oluşturmuş adayların başka bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Marmara Üniversitesi tarafından, belge doğrulama amacıyla adayların yerleşmesi durumunda kesin kayıt sırasında veya yerleşmiş adaylar için ders kayıtlanmaları öncesinde resmi kurum sayfasından Üniversite yetkililerinin huzurunda sınav sonuç belgelerinin görüntülenmesi talep edilebilir. Başvuru süreciniz boyunca muyos.marmara.edu.tr sayfasını ve Üniversite Sistemine kaydettiğiniz/kaydedeceğiniz epostanızı düzenli olarak takip ediniz.

HIZLI ERİŞİM