Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavı

Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavı

Tercih

 

• MÜYÖS Temel Öğrenme Becerileri Testinden, 2016 veya 2017’de en az 50 puanı ve kılavuz EK-1’ de belirtilen sınavların eşdeğer puanları en az 50 olan adaylar tercih yapabilir.

• Adaylar, akademik takvimde belirtilen tarihlerde tercih yapmak zorundadırlar. Bu süre içinde tercih yapmayan adayın yerleştirme işlemleri yapılmaz. 

• Adaylar, Marmara Üniversitesi’nde yerleşmek istediği Tablo 1, Tablo 2 ve Tablo 3’te yer alan programlardan en fazla 4 tanesini tercih edebilirler.

• Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan programları tercih edecek olan adaylarında, MÜYÖS Temel Öğrenme Becerileri Testinden, 2016 veya 2017’de en az 50 puanı ve kılavuz EK-1’ de belirtilen sınavların eşdeğer puanları en az 50 olması gerekir. Bu puanlara sahip adaylar Özel Yetenek Sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu adayların yerleştirilmesi yetenek sınavı sonuçlarına göre yapılır.

• Özel yetenek sınavları akademik takvime göre Rektörlük tarafından belirlenen tarihlerde yapılır ve birimlerin web sayfalarında duyurulur. Özel yetenek sınavına katılmayan aday, öğrenci olma hakkını kaybeder.


Bu sayfa Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavı tarafından en son 14.03.2017 01:26:11 tarihinde güncellenmiştir.